Mis on SA514 klassi M keemiline koostis?
Thekeemiline koostisofSA514 klass M(tüüpilised vahemikud massiprotsentides) on järgmine:
| Element | Tüüpiline vahemik (massi%) |
|---|---|
| Süsinik (C) | 0.14 – 0.25 |
| Mangaan (Mn) | 0.80 – 1.20 |
| Räni (Si) | 0.20 – 0.40 |
| Nikkel (Ni) | 0.70 – 1.20 |
| Kroom (Cr) | 0.40 – 0.75 |
| Molübdeen (Mo) | 0.45 – 0.65 |
| Vanaadium (V) | 0.03 – 0.08 |
| Vask (Cu) | 0.15 – 0.50 |
| Fosfor (P) | Väiksem või võrdne 0,035 |
| Väävel (S) | Väiksem või võrdne 0,035 |
Vaatlus:
Võrreldes madalamate klassidega, nagu K või J, on klass M veidi kõrgemsüsiniku, mangaani ja nikli sisaldus, mis suurendabsaagis ja tõmbetugevus, kõvadus ja sitkus.
Legeerivate elementide kombinatsioon tagabsuurepärane keevitatavus, plastilisus ja löögikindlus, sobib äärmuslikeks konstruktsiooni- ja kulumiskindlateks-rakendusteks.

Mille poolest erineb SA514 klass M klassist K, J või H?
Peamised erinevusedSA514 klass Mja madalamad klassid (K, J, H) on seestugevus, kõvadus, keemiline koostis ja kavandatud rakendused:
1. Mehaanilised omadused
| Kinnisvara | Hinne H | J klass | Hinne K | M klass |
|---|---|---|---|---|
| Minimaalne tootlikkuse tugevus | 110 ksi (≈ 760 MPa) | 115 ksi (≈ 790 MPa) | 120 ksi (≈ 830 MPa) | 125–135 ksi (≈ 860–930 MPa) |
| Tõmbetugevus | 115–135 ksi (≈ 790–930 MPa) | 120–140 ksi (≈ 830–965 MPa) | 125–145 ksi (≈ 860–1000 MPa) | 130–150 ksi (≈ 900–1035 MPa) |
| Pikendamine | 14–16% | 14–16% | 14–16% | 13–15% |
| Kõvadus (HBW) | 270–320 | 280–330 | 290–340 | 300–350 |
| Charpy V{0}}sälk (CVN) | 25–40 jalga -naela (34–54 J) | 25–40 jalga -naela (34–54 J) | 25–40 jalga -naela (34–54 J) | 25–40 jalga -naela (34–54 J) |
Vaatlus:M klassil onkõrgeim saagis ja tõmbetugevusnende klasside hulgas on veidi vähenenud venivus ja kõrgeim kõvadus, mistõttu ontugevaim ja kulumiskindlam-.
2. Keemiline koostis (massi%)
| Element | Hinne H | J klass | Hinne K | M klass |
|---|---|---|---|---|
| Süsinik (C) | 0.12–0.22 | 0.12–0.22 | 0.14–0.24 | 0.14–0.25 |
| Mangaan (Mn) | 0.70–1.10 | 0.70–1.15 | 0.80–1.20 | 0.80–1.20 |
| Räni (Si) | 0.20–0.40 | 0.20–0.40 | 0.20–0.40 | 0.20–0.40 |
| Nikkel (Ni) | 0.70–1.10 | 0.70–1.15 | 0.70–1.20 | 0.70–1.20 |
| Kroom (Cr) | 0.40–0.70 | 0.40–0.70 | 0.40–0.75 | 0.40–0.75 |
| Molübdeen (Mo) | 0.45–0.65 | 0.45–0.65 | 0.45–0.65 | 0.45–0.65 |
| Vanaadium (V) | 0.03–0.08 | 0.03–0.08 | 0.03–0.08 | 0.03–0.08 |
| Vask (Cu) | 0.15–0.50 | 0.15–0.50 | 0.15–0.50 | 0.15–0.50 |
Vaatlus:M-klassi süsiniku-, mangaani- ja sulamisisaldus on pisut kõrgem kui madalamatel klassidel, mis aitab kaasa sellelesuurem tugevus ja kõvadus.
3. Rakendused
| Hinne | Tüüpilised rakendused |
|---|---|
| H | Rasketehnika raamid, kraanapoomid, haagised |
| J | Kraanapoomid, rasketehnika, konstruktsiooniplaadid |
| K | Suure-pingega konstruktsiooniplaadid, kulumiskindlad-komponendid |
| M | Äärmiselt-kandevõime ja mõju-kriitilised rakendused, kaevandusseadmed, väga raskete masinate raamid, suure-koormusega konstruktsioonikomponendid |

GNEE pakub kvaliteetseid{0}}terasest tooteid, mis on kohandatud teie ehitusvajadustele. Konkurentsivõimeliste hindade, usaldusväärse teeninduse ja õigeaegse tarnega oleme kindlad, et pakume lahendusi, mis täiustavad teie projekte. Kutsume teid kõigi oma terase tarnenõuete osas meiega partneriks!




